TEKİN TEKSTİL SAN. VE TİC LTD .ŞTİ

MİSYONUMUZ: Size yenilikler sunuyoruz.

VİZYONUMUZ: İşimizin her alanında değer ve farklılık yaratmak.

DEĞERLERİMİZ: Çalışanlarımız, Sosyal ve Fiziksel Çevremiz, İş Ortaklarımız, Hissedarlarımız, Karlılık, Üretkenlik, Sürdürülebilir Gelişme

 

ŞİRKET TARİHÇESİ

TEKİN TEKSTİL SAN VE TİC LTD ŞTİ 04.01.1996 tarihinde, 340385 ticaret sicil numarasıyla İstanbul Ticaret odasına tescili yapılmış, Dokuma kumaş alanında ticari faaliyet gösteren bir firmadır.

Firmamız ağırlıklı denim(ithal ve yerli) ve gabardin(ithal ve yerli) kumaşları başta olmak üzere pamuklu dokuma grubu kumaşlarının alım satımı ile faaliyet göstermektedir. Yurtiçi ve yurtdışı firmalardan yaklaşık aylık 200-250 bin mt kumaş alım satımı yapan firmamız, genellikle satışlarının %70’ini iç piyasa, %30’unuda ihracat olarak gerçekleştirmektedir. Firmamız kumaş imalatından ziyade, pazarlama ağırlıklı bir satış sistemi benimsemiştir. Firmamız gelecekte daha geniş bir alanda, ticari faaliyetini sürdürmek için alt yapı çalışmalarına hız vermektedir.

İthal kumaşları genellikle Pakistan daki firmalardan temin etmekteyiz. Yerli kumaş teminini Matesa, Bossa, Kipaş, Gap, Ordenim ve İsko v.b. firmalardan yapmaktayız.

Satışını yaptığımız kumaşlardan bir kısmı şunlardır.

1) Blue Jean Kumaşları (ithal ve yerli)

2) Gabardin Kumaşları (ithal ve yerli)

3) Poplin, vual ve tricotton (ithal ve yerli)

4) Saten kumaşlar (ithal ve yerli)

5) Polyester astar (ithal)

6) Ham dokuma kumaşları(ham bez, ham gabardin ithal ve yer